Porady:

 • Jaką szczoteczkę wybrać
 • Jakie są techniki szczotkowania zębów
 • Jaka jest rola pasty w szczotkowaniu
 • Jak prawidłowo nitkować zęby
 • Jak sobie radzić z nieświeżym oddechem
więcej...

Higiena:

 • Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej
 • Jak dbać o czystość zębów
 • Zapobieganie chorobom zębów
więcej...

Zakres usług:

 • stomatologia dziecięca
 • protetyka stomatologiczna
 • stomatologia estetyczna
 • stomatologia zachowawcza
 • lecznie chorób przyzębia
 • endodoncja (leczenie kanałowe)
 • leczenie chorób stawów skroniowo
więcej...

Jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej?

Codzienna higiena jamu ustnej to dokładne szczotkowanie dwa razy dziennie szczoteczką o średnim lub miękkim włosiu z odpowiednia pastą do zębów, codzienne nitkowanie zębów oraz stosowanie fluorkowych płynów do płukania jamy ustnej.

Jak dbać o czystość zębów?

Dbanie o czystość zębów to podstawowy element profilaktyki prozdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej. A skuteczne ich oczyszczanie to jedyny sposób na to, żeby zapobiec niszczycielskiemu działaniu płytki bakteryjnej. Nie możesz pozwolić na to, aby płytka odkładała się na zębach, gdyż to właśnie ona powoduje przebarwienia i prowadzi do rozwoju chorób zębów. Kluczem do sukcesu jest tutaj codzienne szczotkowanie zębów. Pamiętaj, aby szczotkować zęby przez co najmniej dwie minuty po każdym posiłku. Wskazane jest, aby podczas każdego szczotkowania używać wysokiej jakości past i szczoteczek, takich jak, na przykład, pasty Blend-a-med i szczoteczki Oral-B. Pasty Blend-a-med zawierają pirofosforany, pomagające zredukować odkładanie się kamienia nazębnego. Skuteczna walka z kamieniem nazębnym ma niebagatelny wpływ na zdrowie zębów. Powstaje on, gdy wapń i fosfor, łącząc się w obrębie płytki bakteryjnej, uformują na zębach kryształy fosforanu wapnia. Pirofosforany, o których była mowa przed chwilą, pomagają powstrzymać nabudowywanie się kryształów, ale niestety nie są w stanie zniszczyć istniejącego kamienia. Potrafi to zrobić tylko dentysta, przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Zapobieganie chorobom zębów

Zapobiegania chorobom zębów to podstawowy element profilaktyki prozdrowotnej w ramach właściwej higieny jamy ustnej. Dlatego też dbanie o zęby powinno stać się priorytetem dla każdego z nas. Zalecenia zamieszczone poniżej wyznaczają zakres podstawowych czynności, dzięki którym łatwiej Ci będzie zadbać o zęby w należyty sposób.

 1. Szczotkuj zęby po każdym posiłku szczoteczką o zaokrąglonych włóknach. Jeśli uważasz, że szczoteczka manualna nie spełnia Twoich potrzeb w zakresie higieny jamy ustnej, sięgnij po szczoteczkę elektryczną. Dowiedziono, że szczoteczki elektryczne Oral-B, wykorzystujące technologię rotacyjno-oscylacyjną, usuwają więcej płytki bakteryjnej, niż zwykłe szczoteczki manualne.
 2. Regularnie zmieniaj szczoteczkę na nową co trzy miesiące, gdyż właśnie takie są zalecenia dentystów. Szczoteczka zużyta jest o wiele mniej skuteczna w usuwaniu płytki nazębnej.
 3. Pamiętaj, że szczoteczka nie jest w stanie skutecznie oczyścić wszystkich miejsc w jamie ustnej. Dlatego stosuj też nić dentystyczną. Dzięki niej usuniesz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych, czyli z tych miejsc, które są najbardziej trudnodostępne dla szczoteczki
 4. Stosuj pasty zawierające składniki antybakteryjne i przeciwdziałające odkładaniu się kamienia. Jeśli zmagasz się z nadwrażliwością zębów, sięgaj po pasty delikatne, o lekkim działaniu przeciwbólowym. Jeśli zależy Ci na oczyszczeniu zębów z przebarwień, sięgaj po pasty o działaniu wybielającym. Szeroki wybór specjalistycznych past do zębów znajdziesz w ofercie Blend-a-med.
 5. Regularnie kontroluj stan swoich zębów w gabinecie dentystycznym. Pamiętaj o tym, że tylko Twój dentysta jest w stanie profesjonalnie zdiagnozować stan Twoich zębów i tylko on może przeprowadzić zabieg ich profesjonalnego oczyszczenia.

dane kontaktowe:

Ewa Pakosz
Gabinet Stomatologiczno Protetyczny


Szczyrk:
ul.Beskidzka 161
43-370 Szczyrk
Tel: 509 610 575
Tel: 33 817 92 51

Bielsko-Biała:
ul. Lenartowicza 8/3
43-300 Bielsko-Biała
Tel: 509-610-575

Godziny przyjęć :

Poniedziałek - Piątek 9-19
oraz w innym terminie po wcześniejszym ustaleniu wizyty.
Rejestracja telefoniczna pod numerem 509 610 575
7 dni w tygodniu!!
Numery stacjonarne w godzinach przyjęć.

Gabinet Stomatologiczno Protetyczny - Ewy Pakosz

Projekt, wykonanie oraz pozycjonowanie zapewnia: Bielska Fabryka Stron eFabryka.net
Darmowy licznik odwiedzin